Świętej pamięci Barbara Nadstawska urodziła się 25 czerwca 1947 roku w Trzciance. W roku 1967 ukończyła Studium Nauczycielskie
w Kaliszu na kierunku Biologia z chemią. Swoją przygodę ze szkołą rozpoczęła w Szkole Podstawowej w Roszkach i Orpiszewie. A od roku 1979, przez wiele lat z oddaniem i pasją służyła dzieciom oraz społeczności w Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie.
Jako nauczycielka muzyki, przyrody i biologii pozostawiła po sobie trwały ślad w sercach uczniów, rodziców i współpracowników.
Świętej pamięci Basia potrafiła rozbudzać ciekawość świata, uwrażliwiać na piękno przyrody i muzyki oraz inspirować młodych ludzi do rozwijania własnych talentów. Z wielkim zaangażowaniem prowadziła szkolny zespół muzyczny, zachęcając uczniów do wspólnego śpiewu i odkrywania radości płynącej z muzyki.
Szczególne miejsce w jej działalności zajmowała praca z Samorządem Szkolnym. Wspierała inicjatywy młodzieży, ucząc odpowiedzialności, współpracy i aktywności społecznej. Była inicjatorką oraz organizatorką wielu działań ekologicznych i charytatywnych, zaszczepiając w uczniach wrażliwość na potrzeby innych ludzi oraz troskę o środowisko naturalne.
Pracując w świetlicy szkolnej, tworzyła atmosferę życzliwości, bezpieczeństwa i wzajemnego szacunku.
Świętej pamięci Basia, miała wyjątkowy dar nawiązywania kontaktu
z dziećmi i młodzieżą. Potrafiła słuchać, rozumieć i wspierać, dlatego uczniowie darzyli ją ogromnym szacunkiem i sympatią. Dla wielu
z nich była nie tylko nauczycielką, ale także przewodnikiem
i autorytetem.
Dziś, wspominając Jej życie i pracę, widzimy ją uśmiechniętą na korytarzach szkolnych, słyszymy jej mocny i charakterystyczny głos. Pozostanie w naszej pamięci jako osoba pełna dobroci, oddania i pasji, która swoją codzienną pracą wychowała wiele pokoleń młodych ludzi.
Basiu, dziękujemy za wszystkie lekcje, za spotkania na zajęciach Twojego chóru, za przekazane wartości, za życzliwość, uśmiech i serce wkładane w każdy dzień pracy. Choć odeszłaś, pozostaniesz obecna
w pamięci tych, którzy spotkali Cię na swojej drodze.
Spoczywaj w pokoju.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i cała społeczność krotoszyńskiej Ósemki.









