Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

XVII Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki chłopców

Utworzono dnia 05.12.2017
Czcionka:

Dnia 2 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył się kolejny już XVII Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki chłopców o Puchar Burmistrza Krotoszyna w kat. klas czwartych i piątych. Do Krotoszyna przyjechały ekipy z Milicza, Międzyrzecza, Poznania, Jarocina i Wrocławia.
W „trójkach” było osiem zespołów, które tworzyły dwie grupy po cztery ekipy. Grano, każdy z każdym. Dwa najlepsze kluby z grup, grały o miejsca I-IV, pozostałe o miejsca V-VIII. Ostatecznie, w zawodach triumfowali gospodarze UKS POLON KROTOSZYN pierwszy zespół w składzie : Łęcki Tomasz, Ciepły Mikołaj, Nowaczyk Jan oraz Ligęza Sebastian. Drugie miejsca zajęła Jedynka Poznań, na trzecim stopniu podium stanęła drużyna z Jarocina. Bardzo dobrze w turnieju, zaprezentował się drugi zespół UKS POLON w składzie: Malczewski Wojciech, Stanikowski Antoni, Wachowiak Olaf oraz Ostój Marcin zajmując V- miejsce (trener p.M.Parczyński).

W kategorii „dwójek” brało udział 16 drużyn, które podzielono na cztery grupy. Do grupy finałowej 1-4 awansowały drużyny z pierwszych miejsc, o miejsca 5 – 8 drużyny z drugiego miejsca i tak dalej. Gospodarze  UKS Polon wystawił trzy drużyny. Dla niektórych chłopców był to pierwszy turniej, więc trema była bardzo duża . Drużyny Polonu zajęły w swoich grupach kolejno drugie i trzecie miejsca, dlatego po eliminacjach znalazły się w grupie B w walce o miejsca 5-8 i 9 -12. Chłopcy spisali się bardzo dobrze wygrywając swoją grupę i ostatecznie w turnieju zajmując kolejno miejsca V, VIII i IX. W kat. „dwójek” zwyciężyła drużyna z Poznania, przed Orlikami z Międzyrzecza, a trzecie miejsce zajęła drużyna z Wrocławia. Drużyny „dwójek” UKS POLON wystąpiły w składzie: Wojciech Kalak, Remigiusz Góralski, Marcel Czapracki, Jakub Woźny ,Filip Urny, Mikołaj Żyto, Mateusz Pogoda, Jakub Konrady ( trener p.H.Wronek). Chłopcy z Polonu zdobyli niezbędne doświadczenia i w kolejnych turniejach na pewno efektywniej wykorzystają swoje umiejętności.

Nagrody i medale wręczał drużynom Burmistrz Krotoszyna p. Franciszek Marszałek, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 p.Sławomir Chlebowski oraz p.Roman Wosiek
z Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych .

Turniej odbył się dzięki środkom finansowym pozyskanym w konkursie ofert UMiG Krotoszyn. Nagrody ufundował Urząd Miejski w Krotoszynie oraz UKS Polon Krotoszyn.

UKS Polon dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju,w szczególności sędziom – aktualnym i byłym zawodnikom UKS POLON.

 

Końcowa klasyfikacja trójek (8 zespołów):           

1. UKS POLON KROTOSZYN I

2. Jedynka Poznań I

3. MKS Jarocin I

4. Dwójka Milicz I

5. UKS POLON KROTOSZYN II

6. Dwójka Milicz II

7. Jedynka Poznań II

8. MKS Jarocin II

 

Końcowa klasyfikacja dwójek (16 zespołów):

1.Jedynka Poznań

2.Orliki Międzyrzecz

3.Volley Gang Wrocaw

4.MKS Jarocin

5. UKS POLON KROTOSZYN III …

8. UKS POLON KROTOSZYN II

9. UKS POLON KROTOSZYN I

XVII Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki chłopców

Utworzono dnia 05.12.2017, 13:01

Komunikaty

Dyrektor przyjmuje interesantów oraz skargi we wtorek w godzinach od 8.00 do 9.00 lub w terminie wcześniej uzgodnionym

Imieniny

Kalendarium

Październik 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Pogoda